silikony mapei

WK MATERIAŁY BUDOWLANE GDYNIA

Czym są silikony Mapei?

Silikony to masy uszczelniające lub uszczelniająco-klejące. Ich szeroki asortyment sprawia, że znajdują zastosowanie w bardzo wielu pracach wykończeniowych.

Silikony kwaśne i neutralne Mapei

Ze względu na sposób utwardzenia masy silikonowej, który decyduje o jej właściwościach, a tym samym o przeznaczeniu, silikony dzieli się na kwaśne (octowe) i neutralne. Ze względu na zakres stosowania wyróżnia się silikony sanitarne, wysokotemperaturowe, szklarskie i uniwersalne. Aby spełniły swoje zadania, należy właściwie dobrać do prac, jakie będziemy wykonywać.

Rodzaje silikonów

WK Materiały Budowlane Gdynia oferuje w sprzedaży następujące silikony renomowanej firmy Mapei:

  • silikony bezbarwne Mapei – stosuje się je do uszczelniania powierzchnie na styku dwóch materiałów, np. w kuchni do uszczelniania okolic zlewozmywaków, kuchennych blatów oraz w łazienkach, gdy ze względu na użytą okładzinę nie można dostosować innego koloru silikonu;
  • kolorowe silikony Mapei dopasowujemy np. do kolorystyki spoin zastosowanych do łączenia płytek ceramicznych, gresowych lub kamiennych czy innych elementów architektonicznych czy materiałów wykończeniowych;
  • silikony sanitarne Mapei – preparaty te występują w dwóch odmianach: kwaśnej i neutralnej. Silikony neutralne są mniej odporne na działanie pleśni i wilgoci, dlatego lepiej nie używać ich do spoinowania miejsc, gdzie ona stale występuje, np. fug sanitarnych w łazienkach. Nadają się do fugowania innych materiałów budowlanych takich jak: beton, kamień, cegła, drewno, szkło, ceramika, tworzywa sztuczne (np. PVC czy akryl) oraz metale. Silikony sanitarne neutralne są dostępne również jako szybko utwardzalne. Natomiast silikony sanitarne kwaśne (odporne na działanie grzybów, pleśni i wilgoci) z powodzeniem możemy wykorzystać do spoinowania zlewozmywaków, wanien, brodzików emaliowanych. Sprawdzą się także podczas fugowania styku między umywalką a ścianą, szczeliny wokół sedesu oraz cokołów ceramicznych.
  • Silikony uniwersalne – stosuje się je zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz domu. Możemy nimi uszczelnić np. kabiny prysznicowe, szklane witryny, drzwi, okna oraz wykończyć parapety, okładziny i posadzki. Sprawdzą się także podczas napraw pęknięć, rys oraz przerw dylatacyjnych.