silikony

WK MATERIAŁY BUDOWLANE GDYNIA

Pod nazwą silikon kryje się gama tworzyw sztucznych zbudowanych głównie z polimerów nieorganicznych (polisiloksanów i żywic silikonowych). Przeważnie są to tworzywa z wypełniaczami i domieszkami. Skład produktu najczęściej uzupełniają przeciwutleniacze, barwniki, substancje bakterio-, pleśnio- lub grzybobójcze oraz dodatki regulujące konsystencję preparatu.

Silikony sprzedawane są w charakterystycznych, podłużnych tubach, które instaluje się w specjalnym pistolecie, służącym do wyciśnięcia silikonu. Podczas zakupów uważaj, by nie dać się zwieść pozorom. W podobnych opakowaniach sprzedawany jest akryl. Mimo że produkty te mają podobne przeznaczenie, to są odmiennymi preparatami, o różnych właściwościach. Co je różni?

Obie substancje stosuje się w celu uszczelnienia oraz wypełnienia różnorodnych pęknięć czy szczelin. Wykorzystasz je podczas pacy z każdego rodzaju powierzchnią – od betonu, przez tworzywa sztuczne, po szkło. Akryl jest odporny na wahania temperatury i promienie słoneczne. Nadaje się do uszczelnienia i wypełnienia spoin, pęknięć wewnętrznych i rys. Z kolei właściwości silikonu sprawiają, że jest on bardziej odporny na wilgoć i zmienne warunki atmosferyczne.

Nasza hurtownia budowlana posiada szeroka gamę silikonów.