wylewki cementowe mapei

WK MATERIAŁY BUDOWLANE GDYNIA

Podkłady / wylewki cementowe Mapei

Podkłady (wylewki) cementowe Mapei wykonuje się na zewnątrz (na tarasach i balkonach) oraz wewnątrz (niektóre produkty nadają się tylko do wnętrz). Szczególnie polecane są do pomieszczeń okresowo zawilgacanych, jak piwnice, garaże, łazienki czy pralnie. Dobrze sprawdzają się również w pomieszczeniach gospodarczych i w miejscach o stosunkowo dużym natężeniu ruchu (kotłowniach, garażach, biurach, szpitalach i innych obiektach użyteczności publicznej). Wylewki cementowe ze względu na wysoką wytrzymałość są również odpowiednie do stosowania w budynkach przemysłowych czy magazynach, na podjazdach, tarasach itp.

Właściwości podkładów cementowych Mapei

Użytkowanie podkładu cementowego Mapei jest możliwe zazwyczaj po jednym dniu lub dwóch. Firma Mapei ma również w ofercie podkłady cementowe szybkotwardniejące, po których można chodzić już po upływie kilku godzin godz. od ułożenia. Wylewki cementowe są dostępne w różnych wytrzymałościach. Mają zazwyczaj dobrą przyczepność do podłoży i odporność na ścieranie. Są ponadto stosunkowo łatwe do naprawy zaprawami naprawczymi lub wyrównawczymi.

Produkty firmy Mapei mają wysoki współczynnik przewodzenia ciepła. Podkład cementowy pracujący w systemie ogrzewania podłogowego jest niejako „płytą grzejną” skutecznie przekazującą ciepło do posadzki. Powierzchnia podkładu cementowego po związaniu i stwardnieniu jest bardzo dobrym podłożem pod okładziny ceramiczne i kamienne, a także pod panele podłogowe. W razie stosowania wykładzin (dywan, PVC, korek) czy też parkietu, desek podłogowych i mozaiki drewnianej zaleca się ułożenie na podkładzie wylewki cienkowarstwowej.

Cementowe wylewki samopoziomujące się Mapei

Wykonywane są w celu wyrównania i wygładzenia podłoża pod różnego rodzaju wykładziny i drewniane elementy podłogowe. Wylewa się je na podłożach betonowych oraz jastrychach cementowych i anhydrytowych, a w razie potrzeby także na suchych jastrychach cementowo-włóknowych. Firma Mapei oferuje wylewki samorozlewne i samopoziomujące sięWylewki cienkowarstwowe Mapei to produkty zaawansowane technologicznie. Proces układania wylewek cementowych jest bardzo prosty. Produkty te, z uwagi na płynną konsystencję, są bardzo łatwe do rozlania na podłożu oraz do rozprowadzenia pacą lub listwą. Podkłady cementowe Mapei są z reguły produktami szybkowiążącymi. Ich użytkowanie możliwe jest już po kilku godzinach od wylania. Skład budowlany WK Materiały Budowlane Gdynia posiada szeroki asortyment produktów Mapei.