preparat gruntujący mapei

WK MATERIAŁY BUDOWLANE GDYNIA

koncentrat Preparat gruntujący mapei primer G ProCzym te środki preparaty gruntujące / grunty firmy Mapei?

Grunty Mapei to preparaty służące w budownictwie i wnętrzarstwie do utwardzania niezbyt spoistego podłoża. Zmniejszają one nasiąkliwość oraz zwiększają przyczepności kolejnych nakładanych na powierzchnię warstw. Zwykle stosowane są na ściany przed pierwszym malowaniem, szczególnie na ściany z płyt gipsowo-kartonowych czy pokryte tynkiem gipsowym. Grunt nanosimy także na podłogi przed klejeniem parkietu, płytek czy innych typów wykończeń. Czasem grunty mają też za zadanie celowo zwiększyć szorstkość powierzchni, co osiąga się przez dodanie do nich np. piasku kwarcowego czy szkła wodnego. Zwiększa to przyczepność, a jednocześnie zmniejsza zużycie farby, tynku czy wylewek.

Gruntowanie ścian preparatami firmy Mapei

Do gruntowania ścian i sufitów służą środki zwane gruntami albo tzw. farby podkładowe. Same preparaty gruntujące wzmacniają głównie podłoże i zmniejszają jego chłonność. Natomiast farby podkładowe (gruntujące) jedynie poprawiają przyczepność i ujednolicają kolor ściany. Jedne i drugie zapobiegają „przebijaniu” starych barw i prześwitywaniu podłoża. Zmniejszają przez to zużycie farby nawierzchniowej.

Zwykle kładziemy też grunt na płyty gipsowo-kartonowe i goły mur, bo są to powierzchnie bardzo nasiąkliwe. Potrzeba zastosowania gruntu wystąpi szczególnie po nałożeniu nowego tynku lub po wymianie dawnej powłoki, np. z farby klejowej. Wówczas grunt zwiąże resztki zaprawy tynkarskiej lub drobiny starej farby. W pomieszczeniach wilgotnych grunt stworzy nam dodatkowo barierę wodoodporną.

WK Materiały Budowlane Gdynia oferuje w sprzedaży szeroki asortyment preparatów gruntujących firmy Mapei.